Notikumi

TeamWork 2013
/Zvejniekciems, 16.-18.augusts/

TED jauniešu kongress Power Of One
/Serbija, Novi Sad, 30.jūlijs -  04.augusts/Adventistu Jauniešu kongress – Viena spēks!

Viens no spilgtākajiem šīs vasaras notikumiem, kurā piedalījās jaunieši no Eiropas bija Adventistu Jauniešu Kongress, ilgi gaidīts un labi plānots, šis notikums iepriecināja katru dalībnieku. Kongresa plānojums piedāvāja bagātu aktivitāšu daudzveidību, lai stiprinātu katra viena garīgo izaugsmi, kā arī ļoti praktisks, lai atgādinātu par vienotību, un radošs, lai katrs spētu lietot savu talantu. Lūk, dažas no mūsu dalībnieku atsauksmēm par piedzīvoto Serbijā!

Latvijas adventistu baznīcas jauniešu delegācija 42 cilvēku sastāvā no 30.jūlija līdz 4.augustam piedalījās Eiropas jauniešu kongresā, kongress notika otrajā lielākajā Serbijas pilsētā Novi Sad. Kongresa moto bija "Viena spēks". Jauniešem bija iespēja dzirdēt lekcijas par dažādām tēmām - dzīvi Viena - Jēzus Kristus spēkā. Tās vadīja tādi pazīstami teologi un mācītāji D.Duda, M.Gambls, D.Ašeriks, M.Hamiltons. Notika arī Veselības Expo, Mākslas festivāls un Impact diena, kurā jaunieši, tostarp arī Latvijas pārstāvji, dalījās ar saviem talantiem, Novi Sad iedzīvotājiem uz ielām piedāvāja bez maksas ūdeni, arbūzus, krāsoja kādas skolas žogu, nodeva asinis medicīnas centrā, lūdza uz ielām, dalīja garīga satura grāmatas vietējiem iedzīvotājiem.
Svētrunas runāja Dejan Stojkovic, Matthew Gamble, David Asscherick, Patric Johnson, Gilbert Cangy.
Latvijas jaunieši aktīvi prezentēja savu valsti īpaši tam paredzētā valstu prezentācijas pasākumā. Bija dažādi uzdevumi, īpaši klātesošajiem patika aktīvās spēles un rotaļas, kas iecienītas Latvijā.
Jaunieši lielu paldies par iespēju nokļūt Serbijas kongresā saka Dievam. Viņa žēlastībā Latvijas jaunieši bija vienoti, pozitīvi noskaņoti. Arī grūtajā, garajā ceļojumā uz Serbiju un atpakaļ īpaši karstajos laika apstākļos. Liels paldies par atbalstu LDS!
Vienotība starp mums iespējama tikai Viena spēkā!
Jau tagad jauniešiem iespējams gatavoties nākamajam Eiropas kongresam, kas notiks 2017.gadā, Spānijā.

Inta Jākobsone
LDS Jauniešu nodaļas vadītāja

Pauls: Es esmu sajūsmā par šo nedēļu, ko pavadījām Serbijā. Bija lieliska iespēja klausīties dažādus seminārus, gan par kristīgām ētikām, gan iepazīt dziļāk adventismu. Speciālos stendos bija valstu prezentācijas, varēja iepazīt viņu kultūras un tradīcijas. Izcila mūzika katru rītu un vakaru, lieliska iespēja iepazīties ar dažādiem cilvēkiem un vispārēji superīgs kongress.

Ieva: Jauniešu kongress bija vienreizējs piedzīvojums un ceļojums, kurā es ieguvu jaunus draugus un stiprināju draudzību ar esošajiem draugiem. Šis brauciens, manuprāt, piepildīja kongresa mērķi – Viena spēkā, jo mēs jutāmies ļoti vienoti. Esmu priecīga, ka dalījāmies priekā viens ar otru.

Vita: Jauniešu kongress bija ļoti dzīvs, pilns ar priecīgiem cilvēkiem. Tas vienmēr ir aizkustinoši, kad var redzēt, ka tik liels skaitlis jauniešu seko Kristum, ka mūsu konfesija aug. Ne reizi nebiju ne Serbijā, ne valstīs, kuras šķērsojām (Slovākija, Ungārija, Austrija, Čehija), tā kā ceļš ir aizraujošs un skaists, man patīk ceļot! Un forša mums grupa, kompānija izdevusies, visi draudzīgi, tikai prieka sajūta piepildīta!

Anna: AYC  tiešām bija liels piedzīvojums. Biju pirmo reizi mūžā uz kongresu un mani tas iedvesmoja. Interesants bija ceļš tur… Un arī tagad atpakaļ ir ļoti interesanti, jauki ir pavadīt laiku kopā ar māsām un brāļiem, baudīt silto laiku bija patīkami un, protams, tā bija arī īpaša pieredze ar Dievu! Kad satiekas tik daudz jaunieši kopā un tu zini, ka mums ir viens kopīgs sapnis, kalpot Jēzum, mani pārpilda ļoti īpašas jūtas. Pilnā vārda nozīmē var sajust – Power of One! Ak, es vēlētos, lai tas, ko dzirdēju semināros un svētrunās varētu palikt prātā un es to pielietotu dzīvē! Novēlu to arī visiem pārējiem! Atcerēsimies to īpašo sajūtu no palīdzības IMPACTA ietvaros un citiem kalpošanas projektiem! Tas ir viens no soļiem mūsu garīgajā izaugsmē. Step by step... Iesim kopā pie Viņa!

Jana: Šis ceļojums palīdzēja iepazīties ar citiem domubiedriem un iepazīt tuvāk savus draugus. Un pārbaudām savu ticību, iedvesmojamies tālākai dzīvei. Man ļoti patika paceļot un apskatīt dažādas valstis. Paldies visiem, kas organizēja šo braucienu un tiem, kas bija daļa no tā!

Kristaps: Šajā tālajā ceļā devos ar labu noskaņojumu, savukārt atpakaļ ceļā noskaņojums bija vēl labāks. Tam par iemeslu bija ļoti labi pavadīts laiks Novi Sadā. Bija iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem no dažādām pasaules malām, bija iespēja klausīties iedvesmojošas runas. Tie jaunieši, kuri šaubās braukt un nav pārliecināti par tāda kongresa lietderību, varu apgalvot par visiem 100% bija tā vērts! Tiekamies 2017. gadā Spānijā!

Diāna: AYC biju pirmo reizi un esmu ārkārtīgi priecīga, ka man bija šāda iespēja. Ir svarīgi just, ka tu neesi viens, ka tu piederi kaut kam lielam un grandiozam, ka mūsu ir daudz un mēs visi ejam uz vienu mērķi – es to izjutu!

Marina: Pateicos Dievam par šo lielisko iespēju piedalīties jauniešu kongresā. Prieks bija redzēt tik daudz jaunu cilvēku, kuri kalpo vienam Dievam, kuru mērķis ir viens, un kuri smeļas spēku no viena Avota. Tā ir lieliska iespēja uzzināt daudz jauna, stiprināt savu garīgo stāvokli, jo uzrunas bija ļoti spēcīgas. Bija liela semināru daudzveidība, bet tajā pašā laikā bija arī pietiekami brīva laika, lai aplūkotu pilsētu, iepazīties ar jauniem draugiem, apmeklēt informācijas stendus, ko bija sagatavojušas valstis. Ļoti iespaidīgs bija muzikālais noformējums, kā arī prieks par kristībām, kuras bija ļoti svinīgas, varēja sajust, ka visas debesis līksmojas par jauniem cilvēkiem, kuri noslēdza derību ar Dievu. Kopumā viss bija lieliski, neskatoties uz nelielu nogurumu, bet tās pozitīvās emocijas visu kompensē. Paldies Dievam par vadību un apsardzību.

Elīna: AYC bija īpašs piedzīvojums kopā ar Dievu, ar pazīstamiem un foršiem draugiem, gan jauniem un neredzētiem brāļiem un māsām Kristū. Mani ļoti piepildīja ik rīta svētrunas, muzikālā kalpošana caur dažāda veida dziesmām. Bija īpaša sajūta kalpot Novi Sad pilsētas iedzīvotājiem un dalīt labo vēsti par Dievu caur grāmatu dalīšanu ielās. Varēja sajust īpašu Svētā Gara vadību un patiesu interesi cilvēkos, kuri pieņēma šīs grāmatas par Dieva mīlestību. Mums ir varens, visspēcīgs un bezgala mīlošs Dievs. Viņa vadībā varēja apvienoties ~ 4000 jauniešu no dažādām pasaules malām. Tas bija fantastiski un vareni būt vienam no tūkstošiem jauniešu, kas slavēja Dievu himnā, kas manuprāt, bija pilnīgi atbilstoši tēmai – the Power of One! Novēlu mums visiem vienoties mūsu nespēkā, lai Dieva spēks varētu mūs pārpildīt pāri malām. Slava un pateicība vienīgi Viņam. Kā arī jaunieši: Jūs esat super!

Evija: Esmu viens no tiem retajiem cilvēkiem, kas zināja uz ko braucu. Mans laktiņš tam, ko sagaidu bija ļoti augsts. Un es viennozīmīgi varu teikt, ka šis AYC bija super!  Plus tam cik izdevies bija viss, šo kongresu vēl labāku un izdevušāku padarīja kompānija! Kopības sajūta! Visvairāk no visa man patika slavēšana, kaut tās būtu bijis vairāk! Slavēšana ir tas mirklis, kad es tiešām sajūtu kopību ar citiem cilvēkiem, kopā dziedot un slavējot, bet pāri par visu tas ir mirklis kad var izjust Dieva klātbūtni! Vakara un rīta sanāksmju runātāji bija izcili un spēja tiešām uzrunāt. No workshopiem visinteresantākais man likās Daniels Dūda.

Anete: Pēc atvadīšanās no Novi Sad jāsaka, ka Dievam vien pieder viss spēks un slava. Mani ļoti uzrunāja kongresa tēma – „Power of One”. Kad esi starp tūkstošiem jauniešu var just cik reāla ir Dieva klātbūtne, ne tik bieži to var just, kad esi viens. Ticu, ka tādu pat klātbūtni Dievs gribētu izrādīt mums katru dienu – atliek tik palikt mierā un ieklausīties. Saņēmu ļoti daudz un nekad neaizmirsīšu, cik taustāma ir Dieva mīlestība uz mums, kopā slavējot un lūdzot. Tā bija viena no pamācošākajām un atklātākajām nedēļām manā kristīgajā dzīvē.

Vitālijs: Mans pirmais jauniešu kongress. Viss bija forši! Tā bija brīnišķīga iespēja apskatīt tik daudz dažādas valstis, dažādi cilvēki ar vienu mērķi. Tas viss deva dzīvu un iedvesmojošu spēku tiem, kuri nepalaida garām doto iespēju – tas ir mums. Man šķiet, katrs no šī kongresa ieguva ko jaunu, kas stiprināja jau iepriekš zināmo. Slava Dievam, par to labvēlību, ko Viņš izrāda mums, cilvēkiem, kas ir dažādas nacionalitātes, izskata, pasaules uzskatu un redzējumu.

Karīna, Darina, Ella, Agnis: Mūsu ceļojums sākās svētdien vēlu vakarā. Tad mēs vēl nezinājām, cik daudz emociju tas mums atnesīs. Bijām priecīgi redzēt tik daudz jauniešu, kas kalpo Dievam. Esam arī pateicīgi Viņam par aizsardzību un gādību visa ceļojuma laikā, it īpaši palika atmiņā vakars, kad par mūsu drošību rūpējās 500 policistu ar vairogiem. Esam ieguvuši draugus no dažādām pasaules malām, kā arī pateicoties mūsu kompaktiem transporta līdzekļiem, esam vairāk saliedējušies savā starpā. Katram kongresa dalībniekam no Latvijas bija iespēja prezentēt, un iepazīstināt ar mazu daļu no Latvijas kultūras. Kā arī nobaudīt gardās Šveices kūciņas, beļģu pankūkas, Spānijas olīves, un uzņemt foto uz Alpu vai Berlīnes fona. Divas dienas varējām baudīt arī Art festivālu, kur uzstājās arī pārstāvji no Latvijas. Bija iespēja ne tikai saņemt, bet sniegt Novij Sad iedzīvotājiem garīgu un fizisku ūdeni Impact dienas ietvaros. Klimats bija latviešiem nepierasts (ap +40C), bet atveldzi sniedza daudzas pilsētas strūklakas. Novēlam katram jaunietim piedzīvot šādu notikumu, jo tas ir tā vērts. Tiekamies Spānijā 2017.gadā!!!


Jauniešu Rallijs 2013
/15.jūnijs/

Lūgšanu Nakts 2013
/23.marts/


Ticības Festivāls 2012
/20.oktobris/

Raksts pārpublicēts no izveduma Adventes Vēstis:
---
Ticības festivāla 2012 moto bija “īstā gaisma jau spīd”, un šis 20.oktobra vakars bija laiks, kad to no sirds izjutu. Korintas zāle bija starojošu cilvēku pilna, gaišais prieks mirdzēja acīs sennesatiktiem draugiem atkal tiekoties, satraukums staroja no to acīm, kuriem jau tūliņ jākāpj uz skatuves, lai slavētu Dievu.
Šogad koncertā piedalījās ne vien Adventistu jaunieši no dažādām pilsētām, bet arī LELB jauniešu centra gospeļkoris, kuru priekpilnās un enerģiskās dziesmas bija kā brīnišķīgs atgādinājums tam, ka mūsu Dievs ir Prieka Dievs.
Turpretī Evijas un Agates duets bija mana Dieva gaismas pielietā miera osta – tik skaists izpildījums un dompilnas dziesmas liek man sev solīt, ka noteikti jābūt klāt nākamajā koncerta, kurā šīs meitenes dziedās.
Ticības festivāls jau nav tikai par to gaismu, kuru iegūstam mēs, atkal tiekoties un kopīgi slavējot, tie jau četrus gadus ir pasākumi, kuros tiek lūgti ziedojumi, lai iznestu gaismu pasaulei, jo tieši to Jēzus mūs aicina darīt. Iepriekšējos gados tika palīdzēts slimnīcas bērnu nodaļai un trūkumā nonākušām ģimenēm, bet šis gads man šķita vēl jo īpašāks, jo mēs – jaunieši - sanācām kopā, lai atbalstītu Almantu Liepiņu un viņa ģimeni. Liela daļa no mums viņus pazīst un ir iemīļojuši. Es reiz bieži ciemojos viņu mājās un vienmēr tur jutos gaidīta. Un tieši tāpēc pirmo reizi biju sagatavojusi mantas labdarības izsolei un atlikusi naudu, lai ko nopirktu. Izsoles laikā zālē valda jautrība un dzīvesprieks, tika solīts, pārsolīts, un, ja kāda budžets bija par īsu, lai tiktu pie kārotā, tad citi ar patiesu prieku atdeva savu naudu, lai tikai palīdzētu gribētājam tikt pie kārotā. Es tā iedevu naudu kādam puisim, lai viņš tiktu pie adītām čībām, un pašās izsoles beigās, kad nu tika izsolītas čības manam izmēram, mana draudzene naudu deva man. Tā nu katru dienu uzvelkot savas siltās čības – man ir karsta sirds, jo atceros šo mīlestības pilno devīgumu. Un kāds mans draugs mani pārsolīja cīņā par mobilo telefonu, ne jau tāpēc, ka viņam bija vajadzīgs jauns telefons, bet tāpēc, lai varētu vairāk ziedot. Ieguvis telefonu, viņš to tūliņ uzdāvināja man, lai piepildītos mans plāns to uzdāvināt savai mammai. Es zinu, ka ikreiz, kad telefons iezvanīsies, arī viņai būs karsta sirds, atceroties, kā šis telefons nonāca pie viņas… un šādi pasaulē izplatās gaisma.

LolitaTeamWork 2012
/3. - 5.augusts/

Raksts pārpublicēts no izdevuma Adventes Vēstis:
---
Kad kāds man jautā, kur es biju pazudusi visu nedēļas nogali, es varu viņiem priecīgi izstāstīt par vienu no manas vasaras brīnišķīgākajiem notikumiem – Teamwork nometni Zvejniekciemā.
Mūs savās mājās silti uzņēma ļoti jauka saimniecīte Dagnija, kura vienmēr rūpējās par to, lai mums būtu tik labi, cik var vēlēties, un pat vēl vairāk.
Nometnes tēma bija „Šis ir mans stāsts”. Ļoti spēcīgi uzrunājošas bija Intas un Aiņa svētrunas par to, kā Dievs mums dod otrās iespējas, kaut tās pēc skaita jau ir septītās, devītās vai pat desmitās. Tā ir tik priecīga lieta, ko dzirdēt!
Lekcijas bija patiešām noderīgas un interesantas. Man ar vārdu „lekcija” parasti saistās garlaicīga sēdēšana un konspektēšana, bet tagad es esmu pārliecināta, ka lekcijas var būt daudz interesantākas. Apspriedes grupās un viesošanās „kafejnīcās” noteikti piešķīra lekcijā uzzinātajam neaizmirstamu statusu manā atmiņā.
Bet paralēli daudzajām aktivitātēm un mācībām nometnē varēja arī jauki atpūsties. Ļoti tuvu teltīm bija jauks dīķītis ar laipiņu, kur tika pavadīts daudz laika. Bija arī ļoti jauks volejbola tīkls, un es esmu pārliecināta, ka tur tika aizvadītas daudzas aizraujošas spēles, un tikpat labi varētu trenēties olimpieši! Ērti atpūsties varēja ne tikai savā teltī, bet arī uz dīvāna, kuram es devu lielu piekrišanu.
Visnotaļ jauki ciemiņi bija foršās skudras uz dažām teltīm un mašīnām, kā arī saimniecītes sunītis, kas metās glābt katru, kas leca no laipiņas. Tas viss padarīja nometni mājīgāku un jautrāku.
Un kāds ir vislabākais veids, kā pārbaudīt, cik aktīvi ir nometnes jaunieši? Uzdot viņiem āķīgus jautājumus! Jāzina bija viss- Latvijas vēsture, kādi cepumi garšo nometnes vadītājai Līvijai, bija jāpieprot arī matemātika. Es domāju, ka vēl daudzi mēģina izrēķināt to, ka 2+2 Kubā ir tikpat, cik Latvijā.
Slavēšana bija viena no manām mīļākajām lietām nometnē. Bija tik jauki kopā ar visiem slavēt Dievu. Liels prieks bija par Ezeres puišiem, kas muzicēja un dziedāja kopā ar mums, un nometnē pat atklāja savas grupas nosaukumu! Katra no kopā dziedātajām dziesmām vēl joprojām bieži skan manā galvā.
Manuprāt, ļoti interesanta aktivitāte bija ZStudija, kuru vadīja Edgars. Tās laikā varēja iemācīties attēlot radīšanas stāstu, proti, to izdejot. Lielākais pluss šai aktivitātei bija tas, ka tā bija no rīta, tāpēc tā man likās kā maza rīta rosme, kurā izvingroties pirms jaunās dienas.
Daudz jaunu zināšanu, daudz jaunu draugu un daudz ciešākas attiecības ar vecajiem draugiem-to visu varēja iegūt šajā nometnē. Bet galvenā lieta, ko varēja iegūt, bija tuvākas attiecības ar mūsu vislabāko Draugu- Jēzu.
Par visu to un vēl vairāk ir jāsaka paldies organizētājiem un katram, kas pielika savu roku tajā, lai nometnē visiem būtu labi. Šim lielajam paldies nepietiktu vārdu, to var izteikt tikai ar lielu apskāvienu!
Es noteikti būšu nākamajā TeamWork nometnē, bet vai arī TU tur būsi?

Madara.

Ko jaunieši vēl runā, ko mēs sadzirdējām:

Man patika, ka jūtama draudzīga un brīva atmosfēra. Nav uzspiests rāmis, jaunieši var justies brīvi un nepiespiesti.
Lekcijas patika, nozīmīgi, ka šoreiz par svarīgām tēmām – piem., attiecības un atkarības. Beidzot kaut kas jauniešiem aktuāls. (Ciemos pie mums bija Viesturs Reķis ar lekciju – Izaicinājums, dzīvojot 21. gadsimtā, Valda Reķe runāja par attiecībām, Aidis Tomsons – masu mediji. Internets, Ivo Roderts diskutēja ar mums par atkarībām mūsdienu pasaulē.)
Izrēķināju, ka no visiem dalībniekiem, kas  piedalījās TW, 7% no tiem bija ar draudzi nesaistīti jaunieši. Manuprāt, tas ir labs rādītājs šādam kristīgam pasākumam un rāda to, ka Jauniešu nodaļa sekmīgi iet uz mērķi – veidot pasākumus, kas piesaistītu arī nekristīgus jauniešus. Iepriecinoši, ka šiem jauniešiem patika. Tā dēļ ir vērts būvēt Debesu Valstību zemes virsū!
Kā nevienu citu reizi, šogad trīs slavēšanas komandas, Ezeres puiši, Korintas un Liepājas draudzes slavēšanas grupas, aizkustinoši, patika, ka dziedāts no sirds.
Ēdiens bija ļoti labs, papildporcijas vienmēr varēja arī saņemt, žēl tik, ka saldais tik ātri beidzās.
Dievs brīnišķīgi par mums parūpējās, viss bija ļoti labi!


Jauniešu Rallijs: Frauenburga
/30.jūnijs, Saldus/

Raksts pārpublicēts no izdevuma Adventes Vēstis:
---
‘Ko tu esi darījis vienam no šiem Maniem vismazākajiem brāļiem, to tu esi Man darījis’ – vēl arvien šie Jēzus vārdi liek aizdomāties, ko es, ko mēs varam darīt līdzcilvēku, sabiedrības labā. LDS Jauniešu nodaļas organizētais Jauniešu Rallijs šogad notika jau trešo reizi ar mērķi uzrunāt sabiedrību tai saprotamā valodā par Jēzus mīlestību, pēc kuras ilgojas katrs.
Tikāmies Saldū, lai pavadītu dienu kopā ar bērniem, pusaudžiem un viņu vecākiem. Rīts sākās ar dievkalpojumu Saldus draudzē, kur dzirdējām pārdomas par labo samarieti. Vai mēs esam labie samarieši? Vai tas, kas man ir dots, vai ar to es dalos?
Pēc sadraudzības brīžiem pusdienās devāmies ārā, kur pie draudzes ēkas bērniem organizējām radošas un aktīvas nodarbes. Mezglu siešana, stafetes, Bībeles grāmatzīmju gatavošana, origami, brauciens ar Noasa šķirtu – šķiet, bērni bija pārsteigti, ka tas viss viņiem sarūpēts.
Vēlāk sekoja slavēšanas vakars, kurā slavējām Dievu kopā, bērni priecājās par iespēju piedalīties paši savā orķestrī, iespējams, kādam no viņiem tā bija pirmā iespēja turēt rokās mūzikas instrumentu. Slavēšanas vakars noslēdzās vēlu ar nacionālo deju mācīšanos.
Pēc kopā būšanas un dalīšanās ar draudzību, mīlestību pavīdēja likumsakarīgs jautājums – kad nākamreiz? Jā, noteikti – nākamā reize būs, tiekamies nākamvasar – Jauniešu Rallijā!
Būsim kopā, būsim atvērti viens otram, vēl svarīgāk – būsim atvērti vismazākajiem!

Ieva
Baltijas Adventistu Jauniešu Festivāls
/16. - 17.jūnijs/
*Paldies bilžu autoriem Andrim un Danielam par kalpošanu! Vairāk bilžu šeit

Lūgšanu Nakts 2012
/17.marts/

Raksts publicēts izdevumā Adventes Vēstis, aprīļa numurā:
***
17.martā plkst. 16:00 Baznīcas ielā 12a sākās adventistu jauniešu Lūgšanu nakts. Mēs ar Kārsavas draudzes jauniešiem mērojām tālu ceļu – vairāk nekā 300 km. Ceļš, protams, bija garš un grūts, taču tas bija tā vērts!

Uz šo pasākumu braucu tāpēc, lai atrastu atbildes uz daudziem sev svarīgiem jautājumiem, tostarp, rast atbildi uz jautājumu - kas notiktu, ja es visu atdotu Jēzum? Par šo nekad agrāk nebiju aizdomājusies, taču tagad atradu arī atbildi uz šo jautājumu, pateicoties šim pasākumam, jauniešiem un visiem pārējiem, kas tur piedalījās. Bez Dieva mēs esam kā „staigājoši miroņi” – šāda frāze izskanēja pasākumā, kas man ļoti iespiedās atmiņā.

Šajā pasākumā bija ļoti jauka, pozitīva atmosfēra, bija jūtama Dieva bezgalīgā, apbrīnojamā mīlestība, kas visus mūs vieno. Par godu Dievam, dziedājām dziesmas, daudz lūdzām - gan visi kopā, gan katrs individuāli, jaunieši rādīja savus uzvedumus, interesantus video, kas lika aizdomāties par daudzām lietām. Laiks pagāja ļoti ātri un nemanot pienāca arī šī vakara beigas, kaut arī varētu tā visu nakti turpināt.

Pēc pasākuma bija siltas, garšīgas vakariņas un jaukas sarunas ar ticības brāļiem un māsām. Uz mājām devāmies patīkami noguruši un piepildīti ar Svēto Garu. Liels paldies organizatoriem un tiem, kas palīdzēja, lai šis pasākums izdotos un nestu citiem prieku un mieru sirdī!

Dace
Ticības Festivāls 2011
/15.oktobris/

Raksts publicēts izdevumā Adventes Vēstis, novembra numurā:
***
Ja nebūtu piedalījies, neuzzinātu, kas ir TF!

TF, pazīstams arī kā TicFest, ir Ticības Festivāls, kurš notika šī gada 15. oktobrī. Viss sākās plkst. 16.00 Baznīcas ielā 12a un noslēdzās tikai ap pusnakti, jaunieši bija sanākuši, lai svinētu ticību, šoreiz mūsu moto bija - Neviens lai nenicina tavu jaunumu, bet topi tu par paraugu ticīgajiem vārdos un dzīvē, mīlestībā, ticībā un šķīstībā. /1.Tim.4:12/

Pasākums tika atklāts ar koncertu, ko šoreiz vadīja Berta un Ļuba no Liepājas jeb Evija un Agate, kuras teatrāli atskatoties uz jaunību pieteica koncerta dalībniekus no visas Latvijas. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās Korintas, Cēsu Sadraudzības, Liepājas draudzes jaunieši un TeamWork mūzikas grupa. Uzrunu šajā vakarā teica bīskaps Viesturs Reķis, un stāstu par ticību līdzdalīja Ingus Elmanis, kamēr uzvedumu par ticību bija sagatavojusi TeamWork teātra grupa, kura skatītājus priecēja ar diviem priekšnesumiem, bet jauniešu kluba Vēstnieki sagatavotā īsfilma par aklumu, tumsu un bezcerību, ko kliedēt var vien Kristus gaisma, nevienu neatstāja vienaldzīgu. Un tomēr - Vai viegli būt jaunam? Video intervijās uz šo jautājumu atbildēja jaunieši paši, un cik jauniešu tik atbilžu variantu.

Pēc koncerta visus gaidīja silta zupa, par ko parūpējusies bija Dzintra, iestiprinājušies, mēs atgriezāmies zālē, lai turpinātu tradīciju, jau otro reizi Ticības Festivālā piedalās grupa, ko mēs saucam par “Ilgonis&Co”, kurā apvienojušies talantīgi Kurzemes mūziķi, tādēļ visi kopā dziesmās slavējām Dievu.

Vakara kulminācija - Labdarības izsole, ir iespēja parādīt savu ticību darbībā, šogad izsoles mēķis - čuguna tipa krāsns, kas nepieciešama Ingas ģimenei, kas dzīvo Saldus novadā. Ģimenē aug seši dēli, kurus Inga audzina viena, vairāk nekā skaidrs, ka mums bija jāpalīdz viņiem. Izsole, kuru arī šogad vadīja Arnis bija aizraujoša, un, protams, panākumiem bagāta, visi kopā mēs saziedojām 241.62 latu, lai Inga un puikas dzīvotu siltumā! Darbi rit uz priekšu, un jau novembra laikā, mēs ticam, ka krāsniņa būs īstajās mājās un sildīs tās iemītniekus.

Daudzi atzīst, ka šo Ticības Festivālu bija gaidījuši jau no pagājušā gada, kad noslēdzās Ticības Festivāls 2010, tie, kuri pasākumu apmeklēja pirmo reizi teica, ka sajūta bija baigi labā, bija superīgi un ir vērts, ir vērts piedalīties, nākt kopā, svinēt ticību un parādīt to. Nākamais rīts daudziem no mums bija pilns pozitīvu emociju, sirdī ielija gandarījums un prieks, un prātā viens secinājums - jāatkārto biežāk!

Paldies ikvienam, kurš piedalījās un bija kopā.

Jana
TeamWork 2011
/12. - 14.augusts/

Raksts publicēts izdevumā Adventes Vēstis, septembra numurā:
***
Sautētu kāpostu smarža mašīnā, līkumains zemes ceļš, saule pie debesīm un smaids sejā, tāds bija mūsu ceļš uz TeamWork 2011 nometnes vietu. Šīs trīs īpašās dienas pavadījām Talsu novadā Laucienes pagastā. Lai arī zemes saimnieks stāstīja, ka šeit kādreiz izskatījies daudz citādāk, taču tagad tā ir vieta, kuru piepilda apkārt augošo koku šalkoņa, neliels dīķītis ar laipiņu un pilnīgs miers. Arī šogad nometnes apmeklētāju bija diez gan daudz, bet tas netraucēja šo dažu dienā laikā sadraudzēties, apmainīties ar kontaktiem un pat iegaumēt kādu vārdu. Šoreiz nometnes tēma bija – pārvērsties/atjaunoties, tāpēc veicamie uzdevumi bija saistīti tieši ar to. Veidojām skečus, popūrijus un video par to, kādas pārmaiņas savā dzīvē piedzīvojam. Un bieži vien nonācām pie secinājuma, ka pārmaiņu laiks ir grūts, tomēr tad, ja mūsu dzīvēs ir Dievs, tās kļūst par svētību.

Vēl viens no lielākajiem uzdevumiem bija interešu grupas, kurās cilvēki ar kopīgām interesēm un talantiem varēja apvienoties, lai izveidotu ilgtermiņa plānus. Pavisam kopā tās bija četras – foto/video, teātra, mūzikas un sporta grupa. Katru dienu grupām tika iedots uzdevums, kuru dienas gaitā vajadzēja izpildīt un vakarā prezentēt. Tā kā es ar savu draudzeni Simonu bijām teātra grupā, tad mūsu pirmais uzdevums bija izveidot īsu skeču par tēmu – pārvērsties, ko vakara sanāksmē prezentējām. Tālāk mums vajadzēja izveidot ilgtermiņa plānu, kā mēs ar saviem talantiem varētu turpināt kalpot un ko mēs varētu darīt Ticības festivālā, kurš notiks oktobrī. Arī pārējās grupas vakarā prezentēja savu veikumu ar video par nometnē notiekošo, ar dziesmu popūriju un sporta aktivitātēm. Skatoties prezentācijas sapratu, ka mēs esam tik talantīgi, un, ka dažu stundu laikā spējam radīt kaut ko tik oriģinālu un labu.

Vakara sanāksmēs mācītājs Aldis Zēmele stāstīja par Bībeles personāžiem, kuri arī savās dzīvēs piedzīvoja pārmaiņas. Vēl vakara sanāksmēs kopā ar slavēšanas grupu no Liepājas dziedājām par godu Dievam. Kā arī katru vakaru tika izvēlēti pieci “brīvprātīgie”, kuri pierādīja savu gudrību un atjautību atbildot uz jautājumiem par dažādām tēmām.

Katra nometnes diena bija īpaša gan ar to, ka bija jādarbojas komandās, gan ar iespēju iepazīties vienam ar otru tuvāk un, protams, arī ar katru reizi, kad tika atvesti pusdienu katli un satraukumu, kas tad gards būs šoreiz. Par laimi, aptaujājot nometnes dalībniekus, likās, ka visi bija paēduši un apmierināti. Tāpēc, atbildot uz man uzdoto Rūdolfa jautājumu – kāpēc Tu vienmēr strādā virtuvē, es varu atbildēt, ka tā ir vieta, kur var ieraudzīt cilvēka izdomas bagātību, kad gribas vēl vienu pankūku, vai to, kādi kļūst cilvēki, kad izrādās, ka viņu porcija ir apēsta. Kā teica Edgars – mīlestība iet caur vēderu.

TeamWork nometnē piedalos jau trešo gadu (kopš nometne vispār pastāv), katru gadu tā saistās ar kaut ko īpašu. Manuprāt, šogad tā bija kopības sajūta un draudzīgums. Likās, ka šogad tas bija īpašāk - kopīgais filmu vakars, nakts pārgājiens un rūpes par to, lai vakara tumsā varam uzvārīt tēju. Ceru, ka arī pārējie nometnes dalībnieki to sajuta. Domāju ikvienam bija ko paņemt līdzi prombraucot no nometnes vietas, vienalga vai tās ir jaukas atmiņas, jauni telefona numuri vai telts biedra zeķu pāris.

Kā nejauši dzirdēju no kāda nometnes dalībnieka – mums vajadzētu mīlēt citam citu, tad tā arī darīsim un uz tikšanos nākamgad!

Ar vislielāko mīlestību
Aija
Jaunieši no Latvijas Great Commission Festival

Raksts pārpublicēts no kluba Vēstnieki bloga:
***
No 18. līdz 24.jūlijam Vācijā, adventistu universitātes pilsētiņā Friedensau notika Transeiropas Divīzijas (TED) organizēts pasākums draudžu dibinātājiem un citiem interesentiem Great Commission Festival. Pasākums pulcēja cilvēkus no visas Eiropas, tostarp arī no Latvijas ieradās delegācija 9 aktīvu cilvēku sastāvā, tai skaitā 4 no tiem bija kluba Vēstnieki aktīvākie jaunieši.

Pasākuma mērķis - apmainīties ar jaunām un atraktīvām idejām, tiekties uz jauniem kalpošanas veidiem, saņemt stiprinājumu un iedrošinājumu kalpot, gūt jaunas atziņas par draudzi. 

Visu pasākuma laiku notika dažādas lekcijas, kuras vadīja pieredzējuši kalpotāji un vadītāji, īpaša slavēšana, sadraudzība, dažādu valstu prezentācijas un nevar nepieminēt lielisko ēdināšanu!

Īpašs uzsvars tika likts uz jaunu draudžu dibināšanu kā kalpošanas veidu un akūtu nepieciešamību.

Papildus lekcijām notika arī dažādas prezentācijas.
Vēstnieki prezentēja PA:GRIEZIE(n)U, nacionālās dejas un leļļu teātri. Ticiet vai nē, mēs pārliecinājāmies, ka visiespaidīgākās kalpošanas idejas saistītas ar trakām idejām!

Lūk, ko pēc piedzīvotā Great Commission Festival domā jaunieši no kluba Vēstnieki:

Ainis - Mans vērtīgākais ieguvums ir tas, ka es tagad gribu darīt to, uz ko mūs aicināja - veidot jaunas draudzes! Protams, manī vēl arvien ir neaprakstāmi iespaidi no slavēšanas reizēm un kopējās atmosfēras. Tagad mums ir konkrētas idejas un plāni, ieteikumi sev, ko vajag darīt, kā darboties veiksmīgāk un produktīvāk. Gan man personīgi, gan mums visiem kā komandai tas ļaus objektīvāk izvērtēt esošo kalpošanu un, protams, plānot arī nākamās kalpošanas. Es sapratu, ka Great Commission Festival ir domāts tādiem cilvēkiem, kas grib darboties, bet kam dažkārt pietrūkst ideju kā to izdarīt labāk. Tie ir īstie cilvēki, kam jāpiedalās šāda tipa pasākumos. Tie, kas nav gatavi neko darīt, domāju arī pēc šādu pasākumu apmeklēšanas, tādi paliks. Bet tie, kas ir aktīvi, gatavi uz jaunām netradicionālām idejām, gatavi ziedoties un riskēt - tie ir īstie, kas ir vajadzīgi, kā jaunie līderi un jaunu draudžu veidotāji. Bija gan pārāk maz netradicionālu ideju, kas tika reklamētas. Bet visā visumā pozitīvs iespaids par notikušo pasākumu. Ļoti labi tikām ēdināti, bija labi dzīves apstākļi, nakšņošana un viss pārējais. Pasākums mums bija plānots, un tas visam deva pozitīvu fonu. Ja man piedāvātu pēc laika braukt atkal uz šādu festivālu, tad es noteikti neatteiktos.

Līvija - Laiks, kas pavadīts vietā, kura iedvesmo, cilvēki, kas ar prieku nodevušies kalpošanai, atmosfēra, kas mudina censties, augt un darīt - tas ir mans lielākais ieguvums. Pēc šī pasākuma esmu pavadījusi stundas domājot par to, kā personiskāk nodoties draudzes dzīvei, domāju par savu draudzes ģimeni un tai doto uzdevumu, esmu gatava meklēt veidus kā to aizraujoši īstenot un darīt ar prieku. Braucot uz GCF iesaku būt gatavam pārsteigumiem, un visu, kas notiek uztvert mierīgi un ar prieku. Šādu pasākumu iesaku apmeklēt cilvēkiem, kuriem kalpošana ir dzīvesveids un dzīvesprieks, kurš gatavs komunikācijai, idejām, teorijai un praksei. Bija patīkami redzēt, ka līdz šim nepazīstami cilvēki pēc pirmā smaida un sasveicināšanās jau atrod iemeslu sarunai, patīka vieglums, aizrautība un prieks ar kādu cilvēki stāstīja par savu kalpošanu, un tas kā viņi to izdzīvo ikdienā.

Ieva - Tas, ko es ieguvu Great Commission Festival, ir vairāk personisks ieguvums, es sapratu, kā vēlos strādāt, ko man pašai nepieciešams mainīt sevī, lai kalpošana būtu efektīvāka. Lai gan šis pasākums man nebija viegls, es iepazinu sevi vairāk un saņēmu iedrošinājumu savā kalpošanā. Domāju, ka mums kā komandai, GCF deva impulsu un enerģiju darīt vairāk, ieraudzīt komandas vājās un stiprās puses, meklēt risinājumu problēmām. Apmeklējot šo pasākumu, iesaku būt atvērtam idejām, atmest aizspriedumus, jo ir lietas, kas tevi var pārsteigt pat pēc 15 pavadītiem gadiem baznīcā. Neapstāties domāšanā, jo pasaule mainās! Mani patīkami pārsteidza kalpošanas veids, ko līdz šim biju palaidusi garām - draudžu dibināšana. Izpratne, ka jaunu draudžu dibināšana nav nekas nosodāms vai nenormāls, bet gan ārkārtīgi nepieciešams! Un, kas zina, varbūt Vēstniekim kādreiz būs sava draudze. Katrā ziņā mērķi ir nosprausti!

Inta - Mans ieguvums - doma, ka veidot jaunas draudzes ir dabiski, normāli un nepieciešami. Jaunas idejas kalpošanā. Draudzes vadības atbalsts. Pasākuma rezultātā nostiprinājās mana pārtliecība, ka ir jāturpina darīt to, kas ved cilvēkus pie Dieva. Ja esam šajā darbībā, tad nekam nav jāļauj to apturēt. Tādēļ - lūgsim no Dieva Gara vadību un plānosim turpmāko darbību kopā ar cilvēkiem, kuri arī atsaucas Dieva aicinājumam. Esam jau vienojušies par pirmās plānošanas sanāksmes laiku. Uz GCF noteikti jādodas tiem, kas nestāv malā, bet iet uz priekšu Dieva aicinājumā un noteikti nepieciešama veselīga attieksme pret cilvēkiem un garīgās lietās. Mans spilgtākais novērojums - adventistu draudzē ir ļoti atšķirīgi cilvēki, tomēr ir iespējams visiem būt vienotiem, draudzīgiem, citam citu pieņemošiem. Tādiem cilvēkiem veicas draudžu veidošanas darbā. Tas bija redzams īpaši iedvesmojošos Dieva slavēšanas brīžos un sadraudzībā.
---
Liels paldies Adventistu Baznīcas Latvijas Draudžu Savienībai un Baltijas Ūnijai par iespēju būt pasākumā! Mums patika!

Re, draugi no Izraēlas savā izdevumā Parashat Matot publicējuši rakstu par Great Commission Festival un bildē zemāk Vēstnieki dejo nacionālās dejas, tās īpaši patika draugiem no Izraēlas, kas solīja, ka tagad stāstīs visiem, ka latvieši ir līdzīgi viņiem pašiem un pazīstami kā aktīvi un priecīgi cilvēki! :)Jauniešu Rallijs: VairogMiests
/2. - 3.jūlijs/


Lūgšanu Nakts 2011
/19.marts/

Raksts par jauniešu Lūgšanu Nakti pārpublicēts no Alūksnes draudzes lapas:
***
19.martā Adventistu Alūksnes draudzes jaunieši piedalījās Lūgšanu naktī Rīgā. Šī bija jau trešā lūgšanu nakts, un vairāki runājošie izteica cerību, ka nu jau tā ir tradīcija, kas turpināsies. Mēs arī to ļoti vēlamies! Daudz atsauksmes bija, ka notikusī lūgšanu nakts bijusi draudzīgākā, sirsnīgākā, jaukākā, īpašā, laime pilnīga..., un, es domāju, tas iespējams tikai, ja par brīnišķīgo, pārdomu vērto un vissvarīgāko uzskatām Jēzu un sevi - tikai kopā ar Viņu.

Sevišķa ir arī tēma, ko ar lūgšanu nakti iesākot, pētām visas jauniešu lūgšanas nedēļas garumā, katru vakaru vai rītu, dienu, nakti vai mijkrēsli šonedēļ: "Jēzus saka: Es esmu...", un kas tad mēs katrs esam un varam būt, ar Viņu kopā.

Kā brīnišķīgākos atklājumus no lūgšanas nakts paturam atmiņā Rīgas 4.draudzes slavēšanas grupu, kas pēc (tikai!) pusgada gatavošanās pirmo reizi uzstājās auditorijas priekšā, bet ar tādu mūzikas pārdzīvojumu, ko jau būtu vērts ierakstīt diskā (kā noskaidrojām nelielā kopīgā ceļa posmā, viņiem arī ir jau vesela diska repertuārs - 11 vai 12 dziesmas - gan jau pavisam drīz viņi spēlēs vēl - izmantojiet izdevību viņus paklausīties!)); aicinām arī Tevi ielūkoties liepājnieku jaunākajā video stāstā un arī Liepājas un Korintas draudžu slavēšanas grupas saviļņoja (pavisam burtiski) visus jauniešus!

Mūsu draugi no Rīgas 1.draudzes stāstīja par Jēzu - Pasaules gaismu, pēc viņiem mēs, alūksnieši - par Jēzu - Dzīvības Maizi, tad Rīgas 4.draudzes jaunieši - par Jēzu -Labo Ganu, liepājnieki par Jēzu - Ceļu, Patiesību un Dzīvību, Vēstnieku klubs par Jēzu - Augšāmcelšanos un Dzīvību, Korintas draudze par Jēzu - vīnakoku un mācītājs Ivo Roderts - par Jēzu, kas saka vārdus: "Es esmu, kas Es esmu" iedrošinot mūs, ka Viņš ir mūžam tas pats, Radītājs, Viņš, kas runāja ar Mozu, ar ļaudīm pie Galilejas jūras un ar mums šodien.

Gribētu pieminēt pilnīgi visu - Vēstnieku uzvedumu, video un Aiņa Kaspara pārdomas par Augšāmcelšanās spēku, Arnolda potzaru un celmu, 4 attiecību padomus no Labā Gana un avju pieredzes, mācītāja Ivo aicinājumu ieraudzīt Radītāju arī... fizikas formulās, un lūgšanas, lūgšanas, lūgšanas un sarunas ar un par Labāko Draugu. Skaties Adventistu lūgšanu nakts 2011.

Arī alūksniešu sagatavotās pārdomas un aktivitātes par pārtiku, ēšanas paradumiem un Jēzu - Dzīvības Maizi, kas ir mūsu īstās enerģijas avots, pārdomājot Jāņa evaņģēlija 6.nodaļu, vismaz mums pašiem tagad ir tuvas un īpašas. No mums tev neliels smaida mirklis par to, ko mēs saprotam, kad redzam, kādā veidā tu ēd... cepumus ar pildījumu!

Alūksnes jauniešiLiepājas jauniešu gatavots video speciāli Lūgšanu Naktij

Ticības Festivāls 2010
/23.oktobris/

Raksts žurnālā Adventes Vēstis par jauniešu Ticības Festivālu
***
TICĪBAS FESTIVĀLS: JŪS ESAT PASAULES GAIŠUMS!
23. oktobris man ir īpaša diena, galvenais iemesls - esmu tajā dzimusi. Bet šajā gadā es izlēmu, ka šo dzimšanas dienu vēlos pavadīt īsti kristīgā atmosfērā, tādēļ, izlasot informāciju, ka 23. oktobrī notiks Adventistu jauniešu Ticības Festivāls, es jau gandrīz skaidri sapratu, ka to apmeklēšu!
Un es patiešām to nenožēloju!
Apmeklējot Ticības festivāla koncertu, es sev guvu vairākus jaunatklājumus. Pirmkārt, runājot par mūziku, ja līdz šim man bieži vien nepatika kristīgo dziesmu izpildījums bungu pavadījumā, tad šoreiz tas viss bija tieši laikā! Galvenais - daudzas no šīm dziesmām jau biju dzirdējusi (tikai nedaudz citādākā izpildījumā), jau agrāk tās mani uzrunāja, bet koncerta dalībnieku izpildījumā šīs dziesmas skanēja vārda tiešā nozīmē - vareni!
Un mazie skeči (mini teātra priešnesumi) bija ļoti jauki. Pati kādu laiku esmu nodarbojusies ar aktiermākslu, un es patiešām novērtēju to radošumu, kas tur bija ielikts! Priekšnesumi bija radoši, uzrunājoši un, kas nav mazāk svarīgi, arī ar savu humora devu!
Manuprāt, ļoti labi ir tas, ka jauniešiem pēc pašu vēlēšanās bija iespēja sniegt priekšnesumus, tai skaitā man un Alisei (mēs abas izpildījām dziesmu ar nosaukumu “Lūgšana”). Ceru, ka ne tikai mēs, bet arī klausītāji, dzirdot šo dziesmu, varēja atraisīties iekšējai lūgšanai.
Tādēļ par to visu saku paldies organizatoriem un, protams, paldies Dievam, ka šādi pasākumi tiek rīkoti! Šai koncertā patiešām varēja sajust Dieva vadību un Dieva svētību!
Madara

Jā, koncerts bija lielisks un izdevies! Taču ne mazāk svarīga bija arī jauniešu Ticības Festivāla turpmākā programma. Pēc gardām vakariņām sekoja liepājnieka Ilgoņa grupas uzstāšanās ar slavēšanas dziesmām, kas ļāva sagatavoties Dagnijas Lapas uzrunai par pasaules gaišumu. Apziņa, ka jaunieši var darīt tik daudz kopā un padarīt šo pasauli vēl gaišāku un priecīgāku, sirdī ielēja vēlmi kalpot aktīvāk.
Arī šī Ticības Festivāla mērķis bija palīdzēt tiem, kam trūkst vairāk, tiem, kas paši nevar sev palīdzēt. Jaunieši atbalstīja bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centru Oranžais Stars, kas palīdz bērniem ar īpašām vajadzībām radīt vietu, kur būt kopā ar sev līdzīgiem un darboties atbilstoši savai garīgajai un fiziskajai veselībai. Visi gūtie ziedojumi koncerta laikā un labdarības izsoles ieņēmumi tika paredzēti šī centra bērniem. Un Dievs dara brīnumus! Brīnumainā veidā kopā tika savākti LVL 205.30 un tagad četri bērniņi ar īpašām vajadzībām varēs iziet mūzikas terapijas kursus. Mūsu Dievs ir varens Dievs!
Kad izsole bija beigusies, turpinājās pateicība Dievam caur slavēšanas dziesmām. Izrādās vakara gaitā jaunieši nemaz nebija zaudējuši savu modrību un aktīvi iesaistījās komandu spēlē "Atpazīsti Bībeles varoņus!", kurā bija ne tikai iespēja pārbaudīt vai atsvaidzināt savas Bībeles stāstu zināšanas, bet arī izkustēties, meklējot "paslēpušos varoņus" pa visu Baznīcas ielas 12a ēku.
Otrais Ticības Festivāls oficiāli noslēdzās ar filmu "To save a life", kas stāsta par jauniešu dzīvi un attiecībām, caur kurām filmu varoņi atrod Dievu. Tomēr iespēja jauniešiem satikties no dažādiem mūsu valsts nostūriem bija tik nozīmīga, ka dažiem jauniešiem Ticības Festivāls noslēdzās agri no rīta, jo nakts tika pavadīta interesantās sarunās un spēlēs!
Vai mēs būsim pasaules gaišums? Nē, mēs jau tagad spīdam! Paldies visiem jauniešiem, kas kopā baudīja svētības, ko deva Ticības Festivāls! Uz tikšanos Ticības Festivālā 2011!
IevaVairāk bilžu ŠEIT

Jauniešu Rallijs: Līvas Osta
/21. - 22.augusts/


TED Ceļa Meklētāju nometne Somijā
/27.jūlijs - 03.augusts/

Raksts žurnālā Adventes Vēstis par TED CM nometni FaithBook
***
-->No 27.jūlija līdz 3.augustam Somijā, kristīgo nometņu vietā Iso Kirja norisinājās 10.TED (Trans-Eiropas divīzijas) Ceļa Meklētāju nometne, kurai tika dots nosaukums Faithbook, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē ticības grāmata jeb Bībele. Visas aktivitātes un notikumi nometnē bija tieši centrēti ap šo tēmu. Tā kā TED Ceļa Meklētāju nometnes jau tiek organizētas kopš 1971.gada, tajās piedalās daudz cilvēku no dažādām valstīm. Šajā nometnē piedalījās 2207 dalībnieku no 26 valstīm. No Latvijas uz šo nometni kopumā devās 124 pusaudži, jaunieši un viņu vadītāji, tai skaitā 12 jaunieši no kluba Vēstnieki. Otrdienas vakarā nometni atklāja TED jauniešu vadītājs Paul Tompkins, kurš visiem vēlēja izbaudīt nometnes atmosfēru un rast iespēju dalīties ar saviem ticības piedzīvojumiem. Kā jau Ceļa Meklētāju nometnēs pierasts, īpaša vieta tiek atvēlēta slavēšanai, kas šajā nometnē bija ļoti īpaša un tik iedvesmojoša, ka Ceļa Meklētāji dziedāja autobusā visu mājupceļu. Rīta un vakara sanāksmju laikā nometnes dalībniekus uzrunāja mācītājs Bobby Bovell, kas aicināja katru būt daļai no Dieva stāsta un izvēlēties sekot Jēzum.Starp kopējām rīta un vakara sanāksmēm visas dienas garumā notika dažādas aktivitātes – gan uz ūdens, gan radošas, gan pārdrošas, gan sportiskas, piemērotas visiem.Jau kā tradīcija starptautiskajās nometnēs tiek organizēta tirgus diena, kurā piedalās visi Ceļa Meklētāju klubi, pārdodot visdažādākās lietas un pakalpojumus. Visi ieņēmumi tiek ziedoti kādam labdarības projektam. Šajā nometnē tika savākti 9000 EUR, kas tika piešķirti Sudānai.Katru dienu bija atvērta lūgšanu telts, kur katrs varēja meklēt Dieva tuvumu klusumā un sarunās ar Dievu. Īpaša programma tika paredzēta jauniešiem, kam ir vairāk kā 16 gadu. Jaunieši piedalījās īpašā nakts pārgājienā, vakaros spēlēja spēles, piedalījās kūku dekorēšanas sacensībās un citos konkursos. Bija patīkami, ka nometnes organizatori piedāvāja iespēju izmantot somu saunu. Kādu vakaru bija pat sacensības uz noturību un izrādījās, ka latvieši ir īsti pirts mīļotāji.Liels notikums bija kristības, jo starp 9 jauniešiem, kas izvēlējās kristīties, divas bija meitenes no Latvijas.Nometnē piedzīvojām vairākus Dieva brīnumus saistībā ar laika apstākļiem. Tā kā nometnes vieta atrodas tuvāk uz ziemeļiem, zinājām, ka vidējā gaisa temperatūra būs ap +160 , taču, atbraucot mēs jutām, ka šeit ir tikpat karsti kā Latvijā. Tik labu laiku izbaudījām līdz ceturtdienai. Naktī no ceturtdienas uz piektdienu 15 km attālumā no nometnes vietas plosījās spēcīga vētra, kas lauza kokus. Nometnes organizatori vajadzības gadījumā jau plānoja dalībnieku evakuēšanu, bet Dievs vētru nomierināja, un nākošā rītā visi pateicās Dievam par apsardzību. 
Paldies mūsu Dievam par šo lielisko iespēju būt nometnē! Es ticu, ka katrs, kas šeit bija, tika īpaši Dieva uzrunāts un aizskarts. Paldies katram, kas lūdza par šo nometni un tās dalībniekiem!
Ceļa Meklētāju Salidojums
/04. - 11.jūlijs/
TeamWork 2010 /23. - 25.jūnijs/
Raksts žurnālā Adventes Vēstis par jauniešu salidojumu TeamWork 2010
***
Arī šovasar Latvijas jaunieši bija kopā salidojumā TeamWork 2010, trīs brīnišķas dienas no 23.-25.jūnijam tika aizvadītas Dieva apsardzībā un sadraudzībā.
Salidojuma vietā rosība sākās jau 22.jūnijā, kad tika iekārtota apmešanās vieta, celta lielā sanāksmju telts, un noritēja gatavošanās viesu, dalībnieku sagaidīšanai, šajās norisēs aktīvi darbojās jauniešu kluba Vēstnieki dalībnieki.
23.jūnijā viss sākās pa īstam, jauniešu vēlme būt kopā ar Dievu, ar draugiem sapulcināja viņus zem moto – Jūs esat zemes sāls! /Mt.5:13/
Salidojumu atklāt ar sarunu šovu bija ieradušies tuvāku un tālāku lauku ļaudis – Jautrīte no Dricāniem, Mirdziņa no Pampāļiem, Žanis no Ģibuļiem un Gaļina no Vertūkšņas, uzmundrinot un iedrošinot visus klātesošos ar vārdiem – Sāls jāpielieto praktiski, garas runas te nelīdzēs!
Šajā pirmajā vakarā tika gaidīts arī kāds ļoti īpašs notikums – kristības, pirms tām aizvadījām laiku personiskās lūgšanās un sirds pārdomās Lūgšanu stacijās, tuvojoties saulrietam savu dzimšanas dienu svinēja četri puiši – Mārtiņš, Uno, Jānis un Oskars, kurus kristīja mācītājs Ainis Kaspars, emocionālākais salidojuma mirklis mūs vienoja sirsnīgām draudzības saitēm.
Katru dienu bijām kopā rīta un vakara sanāksmēs, Dieva pielūgsmē un slavēšanā ar Jauno mazo grupu, ar uzrunām kalpoja Baltijas jauniešu vadītājs Giedrius Rimša, kurš apstiprināja, ka Jūs esat zemes sāls, bet iedomājaties, ka jums katram, personīgi, to saka Jēzus – Tu,esi zemes sāls. Tā mēs kopīgi diskutējām un pārdomājām, ko dara sāls, kāda tā ir, kādai tai jābūt. Sāls dod garšu pat saldam ēdienam, sāls ir visur, sāls ir neredzama, tādi esat arī jūs. Un atceries, mums nav izvēle – Slavēt vai neslavēt, mums ir izvēle ko slavēt! Tu topi līdzīgs tam, ko Tu slavē!
Laiks bija piepildīts ar dažādām aktivitātēm, sporta spēlēm, garīgām diskusijām, komandu darbu, katru vakaru bija iespēja redzēt kādu labu filmu, prieks vērot, ka jaunieši paši ir gatavi darīt, rīkot un organizēt viens otram šādus mirkļus, jaunieši atzina, ka brīva un nepiespiesta atmosfēra šīs dienas padarīja patīkamas.
25.jūnija pēcpusdienā sanācām uz noslēdzošo sanāksmi ar neoficiālo devīzi – Paldies, Tev!
Paldies katram, kurš bija ieradies, katram, kurš pielika roku salidojuma organizēšanā, atbalstīja to ar lūgšanām. Un, kā teica Latvijas jauniešu vadītāja Inta: "Sarunāsim, ka mēs tā turpināsim!"
Turpināsim, tiekamies šovasar Liepājā un nākamvasar TeamWork – 2011! 
Lūgšanu Nakts
-->/23.marts/
Raksts žurnālā Adventes Vēstis par jauniešu Lūgšanu Nakti 2010
***
Daudz patīkamu emociju, jaunu atziņu, atkalredzēšanās ar draugiem, Dieva slavēšana un tas viss 27. marta pasākumā „Lūgšanu nakts”.
Šis jau ir otrais tāda veida pasākums, taču mēs abi tajā piedalījāmies pirmo reizi. Domājam, ka nav nekā vērtīgāka un spēcīgāka, par to, ka vairāk kā simts jauniešu atrodas vienā telpā, kopīgi dzied, slavē un dalās priekā par redzēto.
Uz šo pasākumu bija ieradušies jaunieši, bērni un pieaugušie no dažādām Latvijas pilsētām - Liepājas, Auces, Valmieras, Bauskas, Saldus, Rīgas, lai parādītu to, ko spēj un pagodinātu Dievu.
Priekšnesumi bija dažādi, sākot ar koriem skaistos tērpos, beidzot ar mazu uzvedumu, kurā piedalījāmies arī mēs abi. Ceram, ka cilvēkiem ludziņa patika un tās galvenā doma arī bija viegli uztverama. Tas noteikti nebija mūsu pēdējais uznāciens.
Es nezinu kā gāja citiem jauniešiem ar priekšnesumu gatavošanu, bet neskatoties uz to, ka mēs klubā esam no dažādām pilsētām, mūs vienoja vēlme parādīt šajā pasākumā ko interesantu un galvenais - lai būtu kopā ar draugiem.
Dalībnieku un uzstāties gribētāju skaits bija tik liels, ka pasākuma pirmā daļa, kas bija koncerts, norisinājās mazliet ilgāk kā plānots. Lielā dalībnieku atsaucība priecēja gan organizatoru, gan mūsu sirdis. Koncertu atklāja un vadīja Arnolds un Viktors, kuri pēc mūsu domām bija ļoti atraktīvi un piemēroti šim pienākumam.
Vakara vadītāji pasākumu atklāja ar vārdiem: „Šovakar mēs lauzīsim stereotipus par to, kā jābūt.” Tieši tas bija noteicošais motīvs, kas ļāva publikai un dalībniekiem satuvināties.
Šis nebija vienkāršs koncerts, tas bija pasākums, kurā slavēt, pateikties Dievam un būt kopā. Nebija svarīgi cik precīzi skan tava nospēlētā nots, vai cik profesionāli tu dziedi, bet tieši tas, kas mīt tavā sirdī un mērķis, kā dēļ tu to dari.
Tā, kā bija brīži, kad Ingusa acīs redzēju sajūsmu un prieku, tad domāju, ka koncerts sasniedza savu mērķi - aizskart cilvēku sirdis un sajust Dieva klātbūtni. Pēc koncerta visi draudzīgi tika aicināti uz maltīti. Izsalkušos skatītājus bija gatavi pabarot pat desmit pavāru vienlaicīgi, šaurajā virtuvītē. Arī mūsu čaklās rociņas bija to skaitā.
Pēc maltītes visi devās atpakaļ uz zāli, kur ar dziesmām un darba grupu vadītāju iepazīstināšanu tika atklāta pasākuma otrā, aktīvā daļa. Šajā pasākuma daļā bija saplānots darbs astoņās grupās, astoņās stacijās.
Kontrolpunktos tika pārrunāti jautājumi par: sadarbību un līdzdarbību. Par risku un tā sekām, kā arī mūsu lomu Dieva plānā. Par cilvēku zvejniecību, par grūtībām ar ko jāsastopas. Par kaislībām un to, kas būtu jādara, lai kļūtu par kaislīgu kristieti. Par ekspertiem Bībelē rakstītajā. Par cilvēku garīgajām dāvanām, par to nozīmi mūsu dzīvēs. Par līderiem un cilvēkiem, kas atrodas uzmanības centrā. Par Dieva spēju redzēt visu kopsakarībās attiecībā pret mūsu šī brīža uztveri. Katru staciju noslēdzām ar lūgšanu, gan kopīgām gan daloties pāros un lūdzot vienatnē.
Pasākums bija skaists un interesants. Patīkami pavadīts laiks ar patīkamiem, Dievu mīlošiem cilvēkiem. Emocijas, prieks, laime cilvēku acīs un tuvums Dievam pavadīja visu vakaru, un padarīja to par brīnišķīgu un neatkārtojamu notikumu.
Arī līdzi ņemtie draugi, kuri nav vēl sevī atraduši Dieva spēku atzina, ka pasākums bija patīkams un skaists. Manās un Aijas acīs noteikti bija lasāms prieks un laime, nobeigumā arī patīkams nogurums. Šādos pasākumos mūs noteikti varēs sastapt arī turpmāk.
Paldies organizatoriem, paldies Intai, kas apņēmās un īstenoja šo pasākumu tādu kādu bija iecerējusi. Tas bija skaists notikums, kuru pagodināja Dievs ar savu klātbūtni katra sirdī.
Aija un Inguss no jauniešu kluba Vēstnieki
 
Jaungada Sagaidīšana /31.dec, 2009 - 01.janv, 2010/
Ticības Festivāls  
-->/21. - 22.novembris/
Raksts žurnālā Adventes Vēstis par Ticības Festivālu 2009
***
Moto: Ja jums būtu ticība kā sinepju graudiņš... Lūk. 17:6
Rīgā, no 21. līdz 22. novembrim norisinājās Latvijā pirmais Ticības Festivāls, kuru organizēja jauniešu nodaļa. Dažādās valstīs pasaulē Ticības Festivāli tiek organizēti kopš 1970. gada, tāpēc jauniešu nodaļas padome nolēma izmantot šo ideju un organizēt šādu pasākumu adventistu jauniešiem un viņu draugiem.
Ticības Festivāla mērķis ir parādīt, cik svarīga ir jaunieša kalpošana otram jaunietim, sabiedrībai un draudzei.
Pirmā Ticības Festivāla programma bija piesātināta un katram bija iespēja atrast sev ko saistošu un interesantu. Notika gan slavēšanas koncerts, kurā piedalījās jaunieši no dažādām Latvijas draudzēm ar dziesmām, teatrālu uzvedumu, liecībām par savu ticību, gan Skrējiens pēc Ticības - dažādu uzdevumu veikšana komandās. Jaunieši iesaistījās stilizētā torņa būvēšanā, minēja kristīgās mūzikas melodijas, centās izskaidrot Bībeles terminus, mācījās Bībeles matemātiku, gatavoja paši sev un draugiem Bībeles grāmatzīmes, iejutās mīma ādā, staigāja pa ticības brīnumu lauku un galu galā ieguva titulu zelta jaunieši. Ticības Festivāla ietvaros pirmo reizi notika arī labdarības izsole, kas izpelnījās daudzu jauniešu pozitīvas atsauksmes. Ļoti interesants bija darbs diskusiju grupās, kurās bija iespēja kopā ar mācītājiem pārrunāt jauniešiem saistošas tēmas: kas ir ticība un kāpēc ticēt, kā pastāstīt vēsti par glābšanu saviem draugiem, kā rīkoties ticības "sausumu periodos", attiecības ar sabiedrību un attieksme pret cilvēkiem ar sociāla rakstura problēmām.
Pirmā Latvijas Ticības Festivāla mērķis - mācīties, kā būt noderīgiem sabiedrībai. Jauniešu ticības apliecinājums bija savāktie ziedojumi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļai, kurā atrodas bērni, kas ir smagi slimi. Ziedojumi tika vākti divās reizēs - slavēšanas koncertā un izsolē. Kopā labdarības mērķim tika savākti LVL 226.33
Jēzus daudzās vietās Jaunajā Derībā min, ka "tava ticība tev palīdzējusi". Šie Jēzus teiktie vārdi pārveido cilvēka sirdi. Daudzus pārveidotus jauniešus sastapām Ticības Festivālā, kas, atgriezušies savās mājās, ticību paturēs ne tikai sev, bet sniegs otram - draugam jaunietim, vecākiem, draudzei, sabiedrībai.
Lai mūsu ticības sadraudzība kļūst darbīga visa labā atziņā, kas mūs tuvina Kristum!
Vasaras nometne TeamWork 2009
/24. - 26.jūlijs/